Menu

GENEL UYGULAMALAR

DİJİTAL BASKI NEDİR?

DİJİTAL BASKI NEDİR?

Dijital Baskı; bilgisayarlı sistemler üzerinde hazırlanan ya da bilgisayar ortamına aktarılan tasarımların ve fotoğrafların gelişmiş baskı teknolojileri ile profesyonel bir şekilde farklı materyaller üzerine aktarılmasıdır.

Dijital Baskı ürünleri, kullanıldıkları alana göre farklılık göstermektedir. İç mekanda kullanılan baskı malzemeleri dış mekanda dayanıklı olmayacaktır. Dış mekan için mesh, vinil, branda, one way vision gibi ürünler kullanılmaktadır.

Daha Fazla Oku
Bıllboard

Bıllboard

Billboard tabelalar açıkhava reklam mecralarından en sık tercih edilen reklam türlerinden biridir. Bu reklam panosunda blueback kağıt tercih edilmektedir.

Blueback olarak bilinmesinin sebebi, kâğıdın arkasında bulunan mavi kaplamadır. Bu mavi kaplama kâğıttaki yazıların daha net bir görünüm elde etmesi kullanılmakta ve güneş ışığına karşı dayanıklılığı artırmaktadır.

Daha Fazla Oku
CLP & Raket

CLP & Raket

CLP (City Light Poster) ya da raket reklam panoları, reklam kampanyaları için en yaygın kullanılan mecralardan biridir. Durak, meydan, kampüs, A.V.M. gibi şehrin merkezi konumlarından bulunmalarından dolayı yüksek görünürlük ortalamalarına sahiptirler.

Tasarımlar, zengin makina parkurumuzdaki en uygun makinada su bazlı Blueback 120gr/m² baskı kâğıdına basılmaktadır.

Daha Fazla Oku
MEGALIGHT

MEGALIGHT

Megalight (Fibermark) reklamları, büyük ebatları ve içten aydınlatmaları özellikleriyle gün boyu etkin bir reklamdır. Özel tasarımı ve yalıtımı ile yağmur ve nem sebebiyle reklam kâğıdının bozulması engellenir.

Baskıda kullanılan kağıdın kalitesi ya da boyalar farklılık göstermektedir. Kullanılan kâğıtlardan biri de fiber megalight kâğıtlarıdır ve üretim kalitesi yüksek olan bir kâğıttır.

Daha Fazla Oku
Tabela & Pano

Tabela & Pano

Tabela, tanıtım çalışmaları gibi amaçlar için, çoğunlukla dış mekân bina, işyeri, yol, açık alan gibi açık veya kapalı alanlarda, belli kalıplar halinde monte edilerek kurulan platformlardır.

Işıklı tabela, ışıksız tabela, alümünyum tabela, pleksiglas tabela, totem tabela, gravür tabela, polikasbon tabela, fener tabela ve kutu harflerden oluşan çeşitleri vardır.

Daha Fazla Oku
Vinil & Branda

Vinil & Branda

Branda olarak da bilinir. Kullanım alanlarına göre çeşitli gramajlarda üzerine baskı yapılarak, dış cephe giydirmede, bina inşaat dış alanlarında, tabela üzerinde, seçim afişlerinde ve bu gibi alanlarda kullanılır.

Dış mekan outdoor malzemesi olduğu için zorlu hava koşullarına dayanıklıdır. Bir çok kullanım alanı olup; Canvas, Blackout, mesh çeşitleri de mevcuttur.

Daha Fazla Oku
Folyo

Folyo

Folyo, birçok dijital baskı işlerinde kullanılan, arka yüzeyi yapışkan, mat ya da parlak çeşitleri üzerine solvent bazlı boya ile yapılan baskı malzemesidir. Giydirilecek zeminlerin cam, polikarbon, pleksi, dekota, alüminyum sac gibi sert malzemeler olması gerekir.

Araç kaplama, Bina Cephe Giydirme, Fuar Reklam Standları, Vitrin Reklamları gibi birçok alanda kullanılabilir.

Daha Fazla Oku
Mesh

Mesh

Mesh baskı, vinil ya da brandanın delikli halidir. Delikli olması nedeniyle bina cephelerinde ve özellikle cephe tadilatlarında koruma görevi yerine getirirken üzerine yapılan dış mekan dijital baskı ile reklam amacıyla da kullanılabilen bir üründür.

Vinilin delikli olması sayesinde hem rüzgâra karşı dayanıklıdır, hem de içerden bakıldığında dışarıyı görülebilir.

Daha Fazla Oku
One Way Vısıon

One Way Vısıon

One way vision baskıları tek taraftan görüntü olanağı ağlayan dijital baskı malzemesidir. Ön yüzeye yapılan baskı içeriden dışarıyı da göstermektedir.

Çoğunlukla cam cephe giydirmelerinde kullanılır. Dış taraftan bakıldığında baskısı yapılan görsel görünür ancak bina içi görünmez. Bina iç tarafından bakıldığında ise, baskı yokmuş gibi, dışarı açıkça görünür.

Daha Fazla Oku
Canvas Baskı

Canvas Baskı

Canvas baskı ya da Kanvas baskı, ressamların tablo yapmakta kullandığı tuvallere monte edilen, tuval bezine dijital baskı ile yapılan baskılara verilen genel addır.

Dijital baskı makinelerinde tuval bezi ve türevleri üzerine de baskılar da yapılabilmektedir. Kanbas denilen bu baskılarda baskı kadar kullanılacak bezin kalitesi de bir o kadar önemlidir.

Daha Fazla Oku

Gelişmiş Baskı Seçenekleri

Park Reklam olarak baskı çözümleri ve yenilikçi anlayışımızı teknoloji ile birleştiriyoruz. Üst düzey teknolojik makinelerimiz ile baskıda kaliteye önem veriyoruz.

Makina Parkurumu;

  • Vutek
  • Seiko
  • Mimaki
  • Laminasyon
  • Bas-Kes

KATALOG İNDİR

geniş format dijital baskı

Dijital Baskıda Kaliteli Çözümler

5 Metre Baskı Makinesi Farkı ile